Wspominamy Sharon Tate. Była ukochana Polańskiego miałaby dzisiaj 74 lata

Niestety życie znanej aktorki zakończyło się tragicznie, gdy miała zaledwie 26 lat

Reklama
Wspominamy Sharon Tate. Była ukochana Polańskiego miałaby dzisiaj 74 lata fot. Getty Images

Sharon Tate została brutalnie zamordowana 9 sierpnia 1969 roku. Dzisiaj była żona Romana Polańskiego miałaby 74 lata i zapewne wiele udanych ról filmowych na koncie. Los jednak chciał inaczej. Na chwilę przed kolejną rocznicą śmierci przypominamy Wam jej sylwetkę.

Sharon Tate – wielka gwiazda lat 60.

Reklama

Mimo że odeszła w wieku zaledwie 26 lat, zdążyła wiele osiągnąć. Mówiono, że jest jedną z najlepiej rokujących aktorek lat 60., była ceniona za talent komediowy, ale również za urodę. Często pojawiała się w magazynach modowych. W tamtych czasach była popularną cover girl (dziewczyną z okładki).

 

Moda lat 60. na pięknych zdjęciach Jamesa Moore'a

 

Sharon Tate swoją karierę aktorską zaczynała od telewizyjnych epizodów, ale na koncie miała również role kinowe. Za „Dolinę Lalek” (reż. Mark Robson) otrzymała nominację do Złotego Globu. W wieku 25 lat poślubiła o dziesięć lat starszego Romana Polańskiego. Ich związek nie trwał jednak długo. Rok po ślubie pary Sharon, w dziewiątym miesiącu ciąży, została zamordowana z niezwykłym okrucieństwem przez członków sekty Charlesa Mansona.

Jej śmierć była najbardziej szokującym zdarzeniem końca lat 60. Tragiczna historia do dzisiaj budzi w nas silne emocje. I to nie tylko ze względu na związek aktorki z polskim reżyserem. Przede wszystkim dlatego, że jej oprawcy – z psychopatą Charlesem Mansonem na czele – choć nadal odsiadują wyroki, nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, jak piękną i stylową kobietą była Sharon Tate:

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj
Reklama