Prywatna kolekcja Audrey Hepburn idzie pod młotek

Zobaczcie, co można będzie kupić na aukcji w Londynie

Reklama
Prywatna kolekcja Audrey Hepburn idzie pod młotek fot. Getty Images

Fani Audrey Hepburn mogą ostrzyć pazurki, bo w londyńskim domu aukcyjnym Christie's będzie można wylicytować rzeczy z prywatnej kolekcji aktorki. Pod młotek idzie 500 przedmiotów, których łączna wartość szacowana jest na ok. 400 milionów złotych!

Już 19 września startuje licytacja online

Reklama

Wśród przedmiotów aukcyjnych znajdują się ubrania i dodatki, gadżety z planów filmowych i mnóstwo innych akcesoriów zebranych w ciągu 40-letniej kariery gwiazdy. Synowie Audrey Hepburn: Sean Ferrer i Luca Dotti nigdy wcześniej nie wystawiali na sprzedaż rzeczy, które po niej odziedziczyli. To pierwsza – i możliwe, że ostatnia – okazja, by wejść w posiadanie czegoś, co było własnością legendarnej aktorki.

W Christie's będzie można kupić m.in. trencz Burberry (cena wywoławcza ok. 30 tys. złotych), jedwabny płaszcz Valentino z lat 70., kolekcję jej ukochanych czółenek projektu Salvatore Ferragamo czy satynową sukienkę Huberta de Givenchy, jej wieloletniego przyjaciela. 

 


Projekty Huberta de Givenchy / źródło: Christie's

Obok kreacji na licytację trafia personalizowana bransoletka bangle Tiffany & Co., którą Audrey Hepburn otrzymała od Stevena Spielberga, oraz tiara, którą miała na sobie podczas premiery filmu „Historia zakonnicy” w 1959 roku. 

Oprócz niepowtarzalnej kolekcji modowej na sprzedaż wystawione zostały m.in.: jej osobiste scenariusze filmowe „Śniadania u Tiffany'ego”, „Sabriny” czy „My Fair Lady”. 

Jeśli nie uda się Wam wziąć udziału w aukcji, możecie zobaczyć wszystkie te przedmioty na stronie internetowej Christie's. Szczęściarze, którzy będą we wrześniu w Londynie, powinni wybrać się do siedziby domu aukcyjnego przy King Street 23 września – wtedy to startuje krótka wystawa przedmiotów należących do Audrey Hepburn. Koniec aukcji (łącznie z online'ową) przewidywany jest na 3 października 2017 roku. 
 

Oryginalny scenariusz filmu „My Fair Lady” / źródło: Christie's
 

Tiara Audrey Hepburn / źródło: Christie's
 

Obraz autorstwa Audrey „My Garden Flowers”
Reklama

Polecane wideo

Reklama

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj
Reklama