Zakochacie się w mniej znanej stylizacji ślubnej Grace Kelly

Jest się czym inspirować

Reklama
Zakochacie się w mniej znanej stylizacji ślubnej Grace Kelly fot. Getty Images

Grace Kelly – sukienki ślubne

Suknia ślubna Grace Kelly przeszła do historii. W końcu rzadko zdarza się, by amerykańska aktorka została europejską księżną. A my przecież kochamy takie bajkowe historie. Projekt stworzony przez Helen Rose stał się jedną z najsłynniejszych kreacji w historii. Jej suknia ślubna z koronkowymi rękawami inspiruje do dzisiaj. Jednak niewiele osób pamięta, że w ten pamiętny weekend w kwietniu 1956 roku, Grace Kelly miała na sobie dwie kreacje. 

 

Niezwykle stylowa wnuczka Grace Kelly

Reklama

 

Brytyjski Harper's Bazaar przypomniał właśnie drugą kreację, którą aktorka i zdobywczyni Oscara miała na sobie podczas cywilnej ceremonii zaślubin. Grace Kelly wyszła za mąż za księcia Rainera III dzień wcześniej, podpisując akt w pałacu królewskim. Miała wtedy na sobie zestaw doskonały, który dzisiaj, tak samo jak pięćdziesiąt lat temu wygląda wspaniale.

Różowy, wyszywany komplet również zaprojektowała Helen Rose. I to ten zestaw przez wielu jest bardziej ceniony niż ozdobna biała suknia z koronką i welonem. Różowy zestaw ozdobiony koronką z francuskiego Alençon i jedwabnymi nićmi. Aktorka połączyła go z delikatnymi czółenkami, krótkimi rękawiczkami i dyskretnym nakryciem głowy. Wyglądała jak prawdziwa księżniczka!

 

  

 

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj
Reklama