„Champagne Supernovas” to modowy serial, który musisz zobaczyć

Gwiazdami produkcji będą m.in. Kate Moss, Alexander McQueen i Marc Jacobs

Reklama
„Champagne Supernovas” to modowy serial, który musisz zobaczyć for. Getty Images

Czekali na to chyba wszyscy fani mody… i lat 90. Powstaje serial telewizyjny, którego bohaterami będą najbardziej kluczowe postacie branży z tamtych lat, czyli Kate Moss, Alexander McQueen i Marc Jacobs. Co Wy na to?

 

Reklama

20 dokumentów, które musisz zobaczyć na Netflixie

 

Serial ma być adaptacją powieści Maureen Callaghan – Champagne Supernovas. W maju 1995 roku britpopowy zespół Oasis nagrał piosenkę Champagne Supernova, inspiracją książki nie był jednak szlagier braci Gallagher, ale ekstrawagancki drink popularny wśród ówczesnej artystycznej bohemy – był to szampan serwowany w kieliszku do martini, którego krawędzie były oprószone… kokainą (niczym solą naczynia z margaritą). 

Champagne Supernovas będzie telewizyjnym hitem?

Powieść Callaghan, która została wydana w 2014 roku, opowiada o utracjuszach świata mody i opisuje styl heroine-chic, którego ikoną była Kate Moss.

Adaptacją Champagne Supernovas ma zająć się amerykański producent Johnny Lin (współtwórca sukcesu serii Igrzyska śmierci), zaś realizacją Ben Shields Catlin, szef firmy produkcyjnej The Storyhouse.

Według pierwszych przecieków serial ma opowiadać o intymnym życiu redaktorów mody, ówczesnych insiderów, it-girls i gwiazdach branży. Dzięki temu widz będzie miał szansę zobaczyć nieprzewidywalny, szalony i pełen glamouru świat oryginałów i rozrabiaków mody lat 90. Nie możemy się doczekać!

Reklama

Polecane wideo

Reklama

Zobacz galerię - 42 zdjęcia

Reklama

Podobne tematy

Skomentuj
Reklama